Gå till innehåll

Skandia Update

En informativ nyhetssändning om Skandia som riktar sig till dig som samarbetspartner i form av förmedlare eller administratör.

December 2025

Möt vår koncernchef och vd Frans Lindelöw, som berättar om läget på Skandia och vår strategi för Skandia Liv. Vi fördjupar oss i livportföljen tillsammans med Skandias kapitalförvaltningschef Per Lindgren, men också vår portföljförvaltare Hans Malmsten och allokeringschef Maria Qundos.

Tänk på

Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. De pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det insatta kapitalet. Mer detaljerad information om fonderna och riskerna finns i fondernas faktablad som finns i anslutning till respektive fond i fondlistan. Denna produktinformation ska inte ses som placeringsrådgivning. Kontakta en rådgivare om du önskar personlig rådgivning utifrån dina individuella förutsättningar. Du kan alltid få råd om placeringar anpassade efter din finansiella situation från en rådgivare.